Lietvede: +371 20388984

Lietvede: +371 20388984

CĪRAVAS TERITORIĀLĀ STRUKTŪRVIENĪBA

Čempioni traktora praktiskajā vadīšanā - 2022

2.jūlijā KLT Cīravas teritoriālās struktūrvienības jaunieši Harijs Pugulis un Kristers Stucis veiksmīgi startēja “Traktordienas 2022” profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursā traktoru praktiskajā vadīšanā Tērvetē. Konkursa organizatori – Ogres tehnikums un nodibinājuma fonds “Latvijas lauksaimniecības attīstībai”.
  Apsveicam mūsu skolas puišus ar panākumiem un godalgotām vietām.
  Traktorveiklības braukšanā Kristeram 3.vieta un Harijam 1.vieta . Lepojamies!
  Kopā ar jauniešiem par rezultātiem līdz pārdzīvoja skolotājs Guntis Daubars.

Piesakies mācībām elektroniski

EP 2021

Izlaidums - 2022

Tev ir simtiem iespēju šodien,
mainot pasauli,
avotam būt,
savu gaitu kurš neraksta
smiltīs,
bet prot gaismas dzintaru gūt.
Tev ir simtiem iespēju šodien
savas nākotnes durvis vērt,
aiz kurām var lāsi pa lāsei
savu laimi un likteni svērt. (K.Apškrūma)

Lai visiem Cīravas skolas 2022. gada absolventiem vairs nav šaubu par savu izvēli, par paveiktā lietderību un iegūto zināšanu, prasmju vērtību! Lai skolas gadi ir kā stingrs pakāpiens jaunām iespējām sevi pierādīt savā profesijā! Lai katra diena iedvesmo,dara stiprus, pārliecinātus un laimīgus!

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums noslēdz 2021. gada Erasmus+ projektu

Ļoti aktīvs un pasākumiem, notikumiem bagāts aizritēja 2021./2022. mācību gads. Kandavas Lauksaimniecības tehnikums mācību gada ietvaros realizēja divus Erasmus+ mobilitāšu projektus, kas deva iespējas jauniešiem praktizēties ārzemēs. Realizācijas laikā nācās saskarties ar dažādiem ierobežojumiem, bet izvirzītais mērķis tika veiksmīgi sasniegts.  Erasmus+ Projekta Nr. 2021-1-LV01-KA122-VET-000017025 “Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma profesionālās izglītības apguves praktizēšana ārvalstīs” izvirzītie mērķi:

• Profesionālo prasmju, zināšanu nostiprināšana un papildināšana apgūstamajā profesijā;
   • Uzlabot svešvalodas zināšanas, labākai konkurētspējai Eiropas darba tirgū;
   • Veicināt profesionālās izglītības iestādes kvalitātes paaugstināšanu un radīt ieinteresētību potenciālo audzēkņu vidū, veidojot Eiropas darba videi atbilstošas izglītības programmas un to saturu;
   • Personisko prasmju attīstība veiksmīgai karjeras uzsākšanai.

Projektā gūtā pieredze ir devusi milzīgu ieguldījumu katra jaunieša personības un profesionālajā attīstībā, ko apliecina aptaujas rezultāti, atsauksmes no izglītības iestādes struktūrām, kā arī augstie novērtējumi no prakses vietām ārvalstīs.
  Kopējais apstiprinātais finansējums projektam sasniedza 56424,00€, kas tika piešķirts no Eiropas struktūrfonda. Finansējums nosedza visus projektā radušos izdevumus- administratīvās, transporta, dzīvošanas, kā arī individuālās izmaksas – dienas nauda. Projektā piedalījās 8 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi, 6 Saulaines teritoriālās struktūrvienības audzēkņi un 6 Cīravas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi.
  Cīravas audzēkņi Z.A. Kaļinauska, Z.Strēle, K.Stucis, E.Balodis, K.Tilka, S.Pētersons savas praktiskās iemaņas uzlaboja siltajā Spānijā, kur 28 dienas praktizējās savās apgūstamajās profesijās – pavārs, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, automehāniķis. Jauniešus pavadīja pasniedzēja Inguna Vālodze.
  Paldies katram projekta dalībniekam par drosmi un gūto pieredzi, kas dos mūsu sabiedrībai ieguldījumu nākotnē!

Projekta koordinatore
Linda Zeltiņa

Tikšanās ar deputātiem un uzņēmējiem

8. jūnijā KLT Cīravas 2. kursa lauksaimniecības mehanizācijas tehniķi un pašpārvaldes meitenes piedalījās Biedrība „Attīstības platforma YOU+” projekta “Politiķis ir tikai cilvēks” ciklā. Šajā pasākumā jaunieši tikās ar deputātiem – Edgaru Putru un Dzintaru Kudumu.
  Tikšanās notika Edgara Putras ģimenes saimniecībā “Pīlādži”.
  Vispirms tikām aicināti izglītojošā ekskursijā pa dārzniecību, pēc tam devāmies uz galveno ēku, kur prezentācijā uzzinājām vairāk par pašu uzņēmumu, un ikvienam bija iespēja doties izbraucienā ar traktoru.
  Pasākuma otrajā daļā paguvām apspriest dažus jautājumus. Sarunu laikā, ka politiķis patiesībā ir tikai cilvēks, kurš dara savu darbu, uzņemas pienākumus un atbildību arī par sabiedrību. Deputāti dalījās atmiņās, stāstos par to, kā nonākuši līdz savam amatam, iepriekšējām darba pieredzēm un nedaudz par hobijiem.
  Edgars Putra un Dzintars Kudums jauniešiem atgādināja, ka katram no viņiem ir balss un tā ir jāizmanto, jo bez jauniešiem – nekādi! Prātā palikuši arī Dzintara vārdi: ,,Jūsu lielākā bagātība ir tāda, ka jums viss vēl ir priekšā!”
  Paldies Edgaram Putram par silto uzņemšanu un jauniešiem par dalību!

Rakstu sagatavoja skolotāja Anda Ābele

Praktiskās mācības zemnieku saimniecībā „KALVES”

Lai īstenotu praktisko mācību programmas izpildi, 25.maijā lauksaimniecības mehanizācijas tehniķu otrā kursa izglītojamie apmeklēja un piedalījās apkopes un darba elementu nomaiņas veikšanā tiešās sējas agregātam MZURI Pro-Til 4T zemnieku saimniecībā „KALVES”. Pēc darba daļu nomaiņas agregāts un vilcējtraktors tika nomazgāti un, kā teica saimnieks Aivars, tiks novietoti glabāšanai līdz nākošai sējai rudenī.

1 lapa no 45