ESF projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” (Nr.8.4.1.0/16/I/001) 7.kārtas ietvaros tiek realizēta profesionālā modulārā tālākizglītības programma Administratīvie un sekretāra pakalpojumi, kuras absolventi iegūs kvalifikāciju Klientu apkalpošanas speciālists. Mācības 4. aprīlī uzsāka 10 cilvēku grupa. Katra kandidāta izvērtēšana VIAA notika pēc pieteikšanās noslēguma 24. februārī.
   Jauna programma – jauns izaicinājums, jaunas iespējas! Programmas apjoms – 960 stundas.
   Šāda veida un mācību satura programmas profesionālajā izglītībā skolā realizētas jau iepriekš, bet līdz šim tās ir bijušas četrgadīgas izglītības programmas. Skolā grāmatveža, sekretāra un klientu apkalpošanas speciālista kvalifikāciju bijis iespējams iegūt kopš šīs tūkstošgades sākuma, bet šāda veida programma tiks īstenota pirmoreiz. Modulārajā izglītības programmā par katru apgūto moduli tiek saņemts vērtējums. Ļoti daudz atkarīgs no katra paša vēlēšanās apgūt, uzzināt, iemācīties, arī dalīties ar savu līdzšinējo pieredzi.
   Kā viss jaunais, arī šis programmas uzsākšana, rada saspringumu, uztraukumu par to, kā būs, kā paveiksim, bet kopā darot viss ir paveicams.
Paldies tām 10 drosmīgajām jaunietēm, kuras pieteikušās apgūt šo programmu. Jau ievadlekcijā, kurā ar ceļavārdiem programmai piedalījās struktūrvienības vadītāja Linda Zeltiņa un direktores vietniece mācību darbā Siguta Pugule aicinājām visus neskaidros jautājumus risināt tūlīt, jautāt, skaidrot, precizēt, neko neatstājot uz vēlāk un varbūt…
   Mūsu aicinājums – pieņemt izaicinājumu, kas tāds ir gan skolotājiem (pavisam projektā iesaistījušās sešas mūsu skolotājas), gan tiem, kuri mācās.
“jau pirmajās dienās sapratām, ka mācību grafikā notiks izmaiņas, bet ar tām regulāri tiks iepazīstināti visi projektā iesaistītie. Mācību grafika aktualizācijai sekosim līdz, lai laicīgi par tā izmaiņām tiktu informēti visi.
   Programma paredz arī sešu nedēļu kvalifikācijas praksi uzņēmumos programmas noslēguma daļā, kad iegūtās zināšanas un prasmes būs iespēja pielietot praktiskajā darba procesā.
   Noslēgumā katra no meitenēm saņems profesionālās kvalifikācijas apliecību par programmas apguvi. Lai mums visiem kopā izdodas!
   Anda Ābele|
   Kandavas LT
   Cīravas teritoriālās struktūrvienības skolotāja

Informācija atjaunota 2022. gada 5.aprīlī

   27. janvārī sākas pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). 7. kārtā strādājošie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no gandrīz 800 izglītības programmām, kas ir līdz šim lielākais mācību piedāvājums vienā projekta kārtā. Mācību piedāvājums ir veidots, balstoties uz darba tirgus aktualitātēm, lai iedzīvotāji iegūtās zināšanas un prasmes varētu pielietot savā ikdienas darbā, palielinot konkurētspēju darba tirgū vai īstenojot karjeras izaugsmi savā profesijā.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma piedāvājums projekta ietvaros:

Administratīvie un sekretāra pakalpojumi (KLT Cīravas teritoriālā struktūrvienība)
Profesionālās tālākizglītības programma

Budžeta izstrāde un kontrolēšana (Kandava)

Elektroietaišu montāžas atslēdznieka darbi (Kandava)

Kokizstrādājumu izgatavošana (KLT Cīravas teritoriālā struktūrvienība):
Kokizstrādājumu izgatavošana - Moduļu kopa

Individuālu koka izstrādājumu izgatavošana 1 - 216 stundas

Koka izstrādājumu nemehanizēta apdare 2 - 96 stundas

Metināšanas pamati (Kandava un KLT Saulaines teritoriālā struktūrvienība):

Rasēšanas pamati - 36 stundas

Metināšanas pamati - 144 stundas

Spēka un apgaismes elektrotīklu ierīkošana (Kandava)

Pieteikties mācībām līdz 24. februārim var mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv

  Šajā kārtā pilnveidot esošās vai iegūt jaunas zināšanas, pārkvalificēties vai iegūt augstāku kvalifikāciju var kopumā 10 darba tirgū pieprasītās nozarēs – uzņēmējdarbības, finanšu, grāmatvedības un administrēšanas; elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un informācijas tehnoloģiju; būvniecības; metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinību; transporta un loģistikas; enerģētikas; kokrūpniecības; drukas un mediju tehnoloģiju; ķīmiskās rūpniecības nozarē; mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektoros.
 Visvairāk izglītības programmu šajā kārtā – aptuveni 370 - pieejamas uzņēmējdarbības, finanšu un grāmatvedības administrēšanas nozarē, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un informācijas tehnoloģiju nozarē pieejamas 119 programmas, bet būvniecības nozarē strādājošie var izvēlēties kādu no 70 izglītības programmām. Mācību piedāvājumā ir iespēja apgūt specializētas zināšanas, piemēram, tāmēšanu, traktortehnikas vadīšanu vai betonēšanu, ainavu arhitektūru, programmēšanu, datu apstrādi, datordizainu, e-komerciju, elektrotīklu ekspluatāciju un vēl daudzas citas izglītības programmas.
 Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā, piecu gadu laikā, mācības kopumā uzsākuši apmēram 59 tūkstoši nodarbināto, no kuriem vairāk nekā 43 tūkstoši mācības jau ir pabeiguši. Strādājošie ar zemu izglītības līmeni vairāk izvēlas apgūt praktiskas iemaņas tādās nozarēs kā metālapstrāde, kokrūpniecība, ēdināšana u.c. Savukārt iedzīvotāji ar jau iegūtu augstāko izglītību izvēlas apgūt izglītības programmas, lai celtu savu kvalifikāciju jau konkrētās profesijās vai iegūtu jaunu izglītību.
Līdzmaksājums par mācībām 5 - 10% apmērā
 Lai motivētu Latvijas strādājošos iedzīvotājus pieteikties izglītības programmām, lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, savukārt, izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā, profesionālās izglītības programmas modulī vai studiju kursā, strādājošā līdzmaksājums ir 10%, bet ES fondi un valsts finansējums attiecīgi 90% - 95%. Nodarbinātajiem no maznodrošinātām vai trūcīgām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.
 Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri, kā arī personas ar alternatīvo statusu. Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes. Pieteikties iespējams mācībām 2 izglītības programmās, taču vienlaicīgi varēs mācīties tikai vienā izglītības programmā. Šajā kārtā mācības notiks gan attālināti, gan klātienē, tāpēc aicinām sekot līdzi katras izglītības iestādes sniegtajai informācijai par mācību procesa norisi un nepieciešamo materiāltehnisko nodrošinājumu.
 Pieteikšanās 7. mācību kārtā ilgs līdz 24. februārim. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada marta līdz maija beigām. Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī viss izglītības programmu saraksts ir publicēts mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.
Par projektu:
ES fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb mācības pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, septiņu gadu laikā līdz 2023. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 46 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Papildu informācija:
Alise Serģe,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
vecākā informācijas speciāliste
Tālr.: 67785462; 26490590
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Pin It