PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

Janvāris - barikāžu atceres laiks

   Visā Latvijā janvārī notika 1991.gada Barikāžu atcerei veltīti pasākumi. Latvijas Tautas frontes organizētās barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija unikāls Trešās Atmodas nevardarbīgas pretošanās paraugs, kurš parādīja, cik vienoti spēj būt cilvēki, aizstāvot savu valsti, tās neatkarību, nostājoties pretī svešas varas pārspēkam.
   Barikāžu notikumu atceres laikā skolas bibliotēkā audzēkņi, skolotāji un darbinieki varēja aplūkot nelielu izstādi, kura tika izveidota no dažādiem interesantiem materiāliem-grāmatām, foto fragmentiem, personīgām piemiņas lietām. Barikāžu dalībnieka apbalvojuma komplekts, Apliecība par Piemiņas zīmes saņemšanu, kā arī toreiz, pirms divdesmit deviņiem gadiem, barikāžu aizstāvim izsniegtā gāzmaska. Lai veidotos saprotamāks priekšstats par barikāžu laika notikumiem, izstādes apskates laikā jaunieši iepazinās ar stāstījumu par tautas Atmodas laiku, 1991.gada Barikāžu dramatiskākajiem notikumiem ,piedalījās dažās aktivitātēs- jautājumi par dzirdēto un redzēto, kultūrvēsturisko novadu atpazīšana, savas dzimtās vietas noteikšana kartē, gāzmaskas uzvilkšana, skolas darbinieku, barikāžu aizstāvju, atpazīšana  senās bildēs un filmas kadros. Vēstures stundās audzēkņi bija noskatījušies  Z.Vidiņa dokumentālo filmu „Tēvu barikādes ‘’, kā arī varbūt mazāk pazīstamo 1991.gada janvāra dienās tapušo dokumentālo materiālu „Es rakstu tavu vārdu”.
   Paldies visiem, kas palīdzēja veidot izstādi! Paldies skolotājiem un audzēkņiem par vēlmi redzēt, dzirdēt un darīt!

-= galerija =-

Pin It

Satikšanās ar „Pazudušo dēlu”

   Latvijas simtgadei sarūpētā programma „Latvijas skolas soma” turpina priecēt un pārsteigt ar piedāvātajām iespējām noskatīties jaunākās latviešu kino filmas, teātra izrādes, iestudējumus, apmeklēt muzejus, izstādes.
   23 janvārī skolā viesojās aktieris Ēriks Vilsons ar monoizrādi „Pazudušais dēls”. Šo izrādi aktieris veidojis kopā ar savu dēlu Robertu Vilsonu, kurš sagatavojis iestudējuma dramaturģisko materiālu un darbojas kā režisora asistents. R.Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” un noveles „Pērkoņa negaiss” tekstu sintēze koncentrētā veidā  parāda  sabiedrībā aktuālas problēmas. Izrādē netiek izmantotas dekorācijas, video, skaņu ieraksti, bet šo nosacīto telpu aizņem atsevišķi priekšmeti, rekvizīti, kas palīdz monoizrādē radīt gaismas, krēslas mirkļu noskaņu, spalgu troksni- brīdinājumu par traģiskuma tuvumu. Galvenā auditorija- vidusskolas vecuma jaunieši. Iestudējuma mērķis ir pierādīt, ka mūžsenie jautājumi par bērnu un vecāku savstarpējām attiecībām, par atbildību un pienākumu pret tuvāko ir nozīmīgi arī mūsdienās.
   Izrāde kā līdzību meklējums, skaidrojums, kas ir drāma, kur meklējams sākums traģēdijai. Skatītājus nedaudz samulsināja neparastais lomu sadalījums. Aktieris darbojas kā režisors un pēc savas izvēles piešķir klātesošajiem lomas, izrādes laikā vēršoties gan pie izvēlētā Krustiņa, gan mātes, pie Ilzes, pats, laiku pa laikam iejuzdamies Krustiņa tēva, gan krodzinieka Iņķa „ādā”, dod mums šo lielisko iespēju izjust, pārdzīvot, šaubīties, cīnīties un zaudēt…

-= galerija =-

Pin It

Labākie mācībās - 1. semestrī

Labakie 1sem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Filmas „Dvēseļu putenis” noskatīšanās

   9.decembrī  skolas audzēkņiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem bija iespēja ar projekta „Latvijas skolas soma” sniegto atbalstu noskatīties režisora Dzintara Dreiberga vēsturisko kara drāmu „Dvēseļu putenis”. Filmas scenārija pamatā ir rakstnieka, latviešu strēlnieka Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma dramatiskais romāns, kuru autors veltījis savu „jauno dienu draugiem, kas mira Tīreļpurvā, un tuviem un tāliem, kam acis sedz brāļu kapu smilts”. Filma ir vēstījums par latviešu karavīru, strēlnieku garo, skaudro kara ceļu laikā no 1914.-1919.gadam, aizkustinošs stāsts par Latvijas brīvības cīnītājiem. Filmas galvenā varoņa Artūra cīņu ceļš, zaudējumi un cerības par brīvu Latviju spēja skatītājus pārliecināt, cik liels spēks ir cilvēka drosme, ticība un mīlestība.

 

Pin It

Tikšanās ar Andreju Mediņu

   Piektdien, 6.decembrī, skolas audzēkņi pulcējās vienkopus, lai satiktu neparastu, apbrīnojamu cilvēku, garā stipru, dzīves pārbaudījumos rūdītu personību- Andreju Mediņu. Katoļu priesteris, Afganistānas kara veterāns, misionārs- tā ir tikai daļa no viņa dzīves. Lai izprastu, kādēļ skolu jauniešiem ir vajadzīga šāda tikšanās, noteikti jāveido stāsts par šo CILVĒKU.
   A.Mediņš, būdams katoļu priesteris, ar biedrības Kalna svētību kopiena atbalstu 2018.gadā nodibināja jaunu zēnu skolu, lai radītu piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei par daudzpusīgiem, rīcībspējīgiem un galvenais- atbildīgiem. Jaunā skola nodrošina interešu izglītību vieglās aviācijas jomā, pastiprināti apgūstot matemātiku, fizisko sagatavotību, izmantojot Montessori pedagoģijas principus. Individuālā pieeja katram bērnam, pusaudzim , lai izprastu viņa būtību. Ārkārtīgi liela nozīme šo zēnu audzināšanā un izglītošanā ir tēviem. Tēvu laiks skolā- tas nozīmē, ka katru nedēļu tēvi piedalās praktiskajās nodarbībās.
   Priestera A.Mediņa vadībā atjaunota Bruknas muiža un uzcelta baznīca. Vairāk kā 20 gadus vada kopienu, kuras mērķis ir palīdzēt atkarībās nonākušajiem, lai šajā rehabilitācijas centrā atgūtu ticību sev, saviem spēkiem,  dvēseliski attīrītos. Darbs, kuru ar savām rokām paveikuši, paliks  Bruknā kā pierādījums pacietībai, neatlaidībai un pat nežēlīgai pašdisciplīnai.
   Tikšanās izvērtās kā stāsts par mums pašiem, par mūsu varēšanu, gribēšanu un mācēšanu dzīvot. Skarbs jautājums par to, kāpēc pusaudži, jaunieši norobežojas no pasaules, bezjēdzīgi iznieko  atvēlēto dzīves laiku. Mūsu dzīve ir īsa, ar to nedrīkst  vieglprātīgi spēlēties. Kādēļ ir niknums uz pasauli? Tā ir neziņa par to, kā atbrīvoties no sava aizvainojuma.
   Dažas tikšanās laikā  paustās atziņas.
   Nebūt pareiziem, bet patiesiem, īstiem savā būtībā, just ar sirdi.
   Viss ir cilvēka galvā, tikai jāprot pareizi domāt.
   Ja nemīli sevi, tu nespēj mīlēt sev tuvos.
   Mācēt piedot, tikt pāri aizvainojumam, senam aizskārumam.
   Tuvojas svētki, gaiši un sirsnīgi, piedošanas un garīguma apjausmas laiks.
   Katram no mums ir dota iespēja darīt sevi un sev tuvos laimīgus.

-= galerija =-

Pin It

Satikšanās ar dzeju un mūziku

   5.decembrī ar muzikāli izglītojošu koncertprogrammu skolas audzēkņus priecēja projekta „Latvijas skolas soma” dalībnieki - aktrise, dziedātāja Karīna Tatarinova un ģitārists Roberts Dinters . „M.Čaklais- dziesmas un dzeja”-vēstījums par laiku, cilvēkiem un jūtām. Nākamais gads ir dzejnieka Māra Čaklā gads, jubilejas laiks – bez paša dzejnieka klātbūtnes, uz visu viņš raugās no mākoņa maliņas, tāpat kā komponists Ēriks Ķiģelis, kura dziesmu tekstu autors ir M.Čaklais.
   Imanta Kalniņa un Ērika Ķiģeļa dziesmas izskanēja neparasti, emocionāli virmojoši, savdabīgi atklāti, liekot klausītājam aizdomāties par netveramo laiku. Dziesmas par alvas zaldātiņu , pirmo uzsnigušo balto sniedziņu, dzeja par blēņām ,dvēseles lidojumu un daudzām citām sajūtām.
   Tikšanās ar dzeju un mūziku atsauca atmiņā brīnišķīgas teātra izrādes, kinofilmas.
   Paldies māksliniekiem par jauko pasākumu!

-= galerija =-

Pin It

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1